Mashhur britaniyalik aktyor Daniel Radcliffe, “Garri Potter” filmlaridagi bosh roli bilan tanilgan, yangi ekranlashtirilayotgan loyiha haqida fikr bildirib, muxlislardan muhim iltimos qildi. U yangi serialdagi ijrochilarni avvalgi aktyorlar bilan solishtirmaslikni so‘radi.
Ma’lumki, HBO tomonidan “Garri Potter” asari asosida yangi serial suratga olinmoqda. Loyiha to‘liq yetti kitob syujetini qamrab olishi rejalashtirilgan.
“Ularga o‘z yo‘lini topishga imkon bering”
Redkliff intervyularidan birida yangi aktyorlar katta bosim ostida qolmasligi kerakligini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, har bir avlodning o‘z “Garri Potter”i bo‘lishi tabiiy jarayon va yangi ijrochilar obrazni o‘z talqinida yaratishi lozim.
Aktyor shuningdek, eski film qahramonlari bilan doimiy taqqoslash yosh aktyorlar uchun noqulaylik tug‘dirishi mumkinligini aytdi. U muxlislarni yangi loyihani mustaqil asar sifatida qabul qilishga chaqirdi.
Redkliffning fikricha, yangi loyiha avvalgisini takrorlamaydi, balki uni to‘ldiradi va yangi auditoriyani ham jalb qiladi.
Yangi “Garri Potter” serialining premyerasi yaqin yillarda bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.